Keliaudami tiek Šengeno erdvėje, tiek už jos ribų turėkite galiojantį asmens tapatybę įrodantį dokumentą.

Prisiminkite, kad vairuotojo pažymėjimas, kredito kortelė, vaiko gimimo liudijimas nėra asmens tapatybę įrodantys dokumentai. 

[[#ex]]

Keliaujantiems Šengeno erdvėje

Nuo 2007 m. Lietuva (kaip ir dar 25 šalys) priklauso Šengeno erdvei. Keliaujant Šengeno erdvėje asmens dokumentų kontrolė nėra atliekama ir ES šalies piliečiui pakanka turėti galiojantį pasą arba tapatybės kortelę (ID).

Visgi tai nereiškia, kad keliauti Šengeno erdvėje galima be kelionės ar tapatybės dokumento. Šengeno šalių teisėsaugos institucijų atstovai turi teisę savo šalies teritorijoje patikrinti asmens tapatybę. Valstybės narės taip pat pasiliko teisę tam tikram laikui susigrąžinti kontrolės pasienyje procedūras, jeigu kiltų grėsmė saugumui ar viešajai tvarkai. Pasienio kontrolė gali būti atkurta ir masinių tarptautinių sporto renginių metu. Šiais atvejais asmens dokumentų kontrolė yra vėl atliekama. 


Keliaujantiems ne Šengeno erdvėje

Kertant Šengeno erdvės sienas atliekama asmens dokumentų kontrolė oro uoste esančiame Valstybės sienos apsaugos tarnybos poste. Svarbu, kad dokumentas būtų galiojantis tam tikrą laiką, kurį nustato pačios valstybės. Papildomai keliaujantiems gali būti užduodami saugumo klausimai, tikrinama viza, dokumentai, pagrindžiantys kelionės tikslą, trukmę, lėšų kiekis, reikalingas pragyventi buvimo šalyje laikotarpiu ir pan. Užsienietis, atsisakęs atsakyti į užduodamus klausimus, nepateikęs dokumentų, reikalingų kertant valstybės sieną, į šalį neįleidžiamas.


Svarbi informacija keliaujantiems vaikams

Nepilnametis tiek į Šengeno, tiek į ne Šengeno šalį gali išvykti vienas, t. y. nelydimas tėvų arba vieno iš tėvų. Jam būtina turėti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę (vaiko gimimo liudijimas nėra tinkamas keliauti į užsienį), kurie galioja trumpesnį laiką (2-5 metus), todėl prieš kelionę reikia atkreipti dėmesį į dokumentų galiojimo laiką. Jei vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas vyksta, pavarde, pareigūnai gali pareikalauti pateikti vaiko gimimo liudijimą.

Svarbu: nepilnamečiui į ne Šengeno valstybę vykstant vienam ar su lydinčiu asmeniu, reikalingas bent vieno iš tėvų rašytinis notariškai patvirtintas sutikimas, jei tą leidžia aviakompanijos taisyklės. Daugiau informacijos apie nepilnamečių vykimą čia.

[[#ex]]

Jei turite klausimų dėl Lietuvos Respublikos sienos kirtimo, kreipkitės 24/7 veikiančiu telefonu +370 460 53 688

Daugiau informacijos: www.pasienis.lt

Paskutinė atnaujinimo data: 2023 09 20 d. 09:50
Atgal
X