Lietuvos oro uostuose, vadovaujantis tarptautiniais ir nacionaliniais teisės aktų reikalavimais, tikrinami išvykstantys keleiviai ir jų bagažas. Pagrindinis aviacijos saugumo patikros tikslas – užtikrinti, kad į orlaivį nepatektų jokių draudžiamų daiktų. Keleiviai, atsisakantys patikros ir jų bagažo tikrinimo, į orlaivį neįleidžiami bei perduodami policijos pareigūnams.

Pasiruošimo aviacijos saugumo patikrai rekomendacijos:

 • Po registracijos skrydžiui ir registruoto bagažo atidavimo keleiviams rekomenduojama iš karto eiti į aviacijos saugumo patikros postą.
 • Iškilus bet kokiems klausimams, keleiviai gali kreiptis į aviacijos saugumo patikrą atliekančius darbuotojus – jie pasitinka keleivius, patikrina įlaipinimo kortelę, instruktuoja, kaip pasiruošti patikrai.
 • Aviacijos saugumo patikros posto pradžioje yra tuščios dėžutės, į kurias būtina sudėti savo asmeninius daiktus ir viršutinius rūbus – telefoną, kompiuterį, laikrodį, diržą, kuprinę, striukę, švarką ir t.t. Žiedų, auskarų, grandinėlių ar kitų smulkių papuošalų dėl patikros nusiimti nereikia.
 • Rankinio bagažo (krepšio, lagamino, kuprinės) dėti į dėžutę nereikia – užtenka jį padėti ant ritininio stalo.
 • Nešiojamieji ir planšetiniai kompiuteriai turi būti dedami į atskirą dėžutę, jų negalima uždengti kitais daiktais.
 • Rankiniame bagaže vežami skysčiai turi būti ne didesniuose nei 100 ml. talpos indeliuose. Jie privalo tilpti į permatomą, užsegamą 1 litro talpos maišelį (maksimalus jo dydis – 16 x 24 cm). Prieš patikrą maišelį reikia išimti iš rankinio bagažo ir pateikti aviacijos saugumo darbuotojui. Kitus skysčius, kuriuos leidžiama vežtis rankiniame bagaže didesniuose nei 100 ml. talpos indeliuose, pvz., kūdikių maistą ar medikamentus, privaloma išimti iš rankinio bagažo ir pateikti aviacijos saugumo patikrą atliekančiam darbuotojui.
  Po Covid-19 atsinaujinus skrydžiams, šiek tiek keičiasi ir saugumo reikalavimai. Rankiniame bagaže bus leidžiama vežtis iki 500 ml dezinfekcinio skysčio, registruotame bagaže - iki 2 litrų. Svarbu, kad jis būtų originalioje pakuotėje su gamintojo etikete, kurioje nurodyta, kad tai yra dezinfekcinis skystis. Pabrėžiama, kad išimtis taikoma tik dezinfekcinėms priemonėms, kitiems skysčiams reikalavimai išlieka tie patys. Į lėktuvą (tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže) ir toliau nebus galima pasiimti skysčių, kuriuose yra 70 proc. ir didesnė alkoholio koncentracija.
 • Visi keleivių daiktai aviacijos saugumo darbuotojų tikrinami rentgeno spindulių įrenginiu. Pastebėjęs įtartinų asmeninių daiktų ar daiktų, kuriuos draudžiama vežti rankiniame bagaže, darbuotojas paprašys leidimo juos papildomai patikrinti rankomis.
 • Patikros poste keleiviai turi praeiti pro arkinį metalo ieškiklį, o jam suskambėjus – būna papildomai tikrinami rankomis. Aviacijos saugumo darbuotojas gali paprašyti nusiauti batus, kurie taip pat tikrinami rentgeno spindulių įrenginiu.
 • Atlikus aviacijos saugumo patikros procedūras, keleiviams leidžiama tęsti kelionę ir pasiėmus savo asmeninius daiktus eiti prie laipinimo į orlaivį vartų.

Svarbu!

Dažnai keleiviai aviacijos saugumo patikros postuose pamiršta asmeninius daiktus. Taip nutikus rekomenduojame kreiptis į bet kurį oro uosto darbuotoją, atliekantį aviacijos saugumo patikrą arba skambinti telefonu +370 460 48402.

Jeigu keleivis po aviacijos saugumo patikros netyčia pasiėmė ne savo, o kito asmens daiktus, tai pastebėjęs jis turėtų nedelsdamas grįžti prie patikros posto ir perduoti daiktus čia dirbantiems asmenims. Kitu atveju keleivis gali būti apkaltintas vagyste.

Keleivių terminale rasti daiktai (IT technika ir jos priedai, asmeniniai daiktai, drabužiai) Palangos oro uoste saugomi 6 mėnesius, o tuomet sunaikinami. Rasti dokumentai ar pinigai perduodami policijai.

Dėl oro uoste paliktų daiktų keleiviai turėtų kreiptis į aviacijos saugumo patikros darbuotojus telefonu +370 460 48402.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023 11 10 d. 14:22
Atgal
X